Özgür Aksuna ile Koçluk

10. yılında sayısız başarı ve mutluluk hikayeleri ile değişimin en önemli isimlerinden Özgür Aksuna ile koçluk ve kişisel gelişim dersleri 

Hayatınızda yeni bir döneme başlamak istiyorsanız, alışkanlıklarınızdan vazgeçemediğinizi düşünüyorsanız, bir profesyonel dokunuşa ihtiyacım var diyorsanız değişim iyi gelecek bana diyorsanız hemen iletişime geçin.

Motivasyon, yüzlerce başarı hikayesi ve insanların hayatına dokunma konusunda en önemli isimlerden “Özgür Aksuna Gelişim ve Değişim Akademisi” ayrıcalığı ve “Yılın En İyi Profesyonel Koçu” ödüllü “Özgür Aksuna” ile değişime başlayın.

Yaşam, Kariyer, İlişki, Sporcu, Öğrenci ve Mental Koçluk çalışmaları ile aradığınız mutluluk ve başarıya yeniden kavuşmak için şimdi harekete geçme zamanı.

İsteyin yeter…

Hayatında büyük bir değişilik yapmak istiyor musun?

Hemen harekete geç ve “Özgür Aksuna” ile iletişime geç.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, insanlara kişisel hedeflerini belirlemesine ve bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olan ve süreç boyunca motive edip başarıya ulaştıran profesyonel bir meslektir. Yaşam koçluğu temelde üç süreci içermektedir;

 1. Farkındalık Sağlayıp Motive Etmek: Birçok araç ve teknik kullanarak kişinin mevcut durumunun ve potansiyelinin farkında olmasını sağlamak ve yüksek motivasyonla onu sürekli desteklemek.
 2. Hedef Belirlemek: Kişinin mevcut durumu ve potansiyeli göz önüne alınarak, kendisinin ulaşılabilir bir hedef belirlemesine yardımcı olmak.
 3. Hedefe Ulaşmak: Kişinin mevcut durum ve potansiyeline uygun belirlemiş olduğu hedefe ulaşmasında yardımcı olmak.

Sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim ve kariyer danışmanlığı gibi birçok disiplini bünyesinde barındıran yaşam koçluğu sayesinde kişi kendine dışarıdan bir göz ile bakabilir, kendisini keşfedebilir ve böylece potansiyelini en üst düzeyde kullanmak için harika bir fırsatı elde etmiş olur.

Yaşam Koçu Nedir, Ne Değildir?

Yaşam koçu; motivasyon, iletişim, teşvik, heyecan gibi bir çok araç ve tekniği kullanarak, danışanın şu anki durumu ile olmak istediği durum arasındaki boşluğu doldurmasını sağlayan bir uzmandır.

Koç yapmaları gerektiğini söylemek yerine, çözüm üretmelerine yardımcı olmak için işlerini kolaylaştırıcı bir rol üstlenir. Yaşam koçunun işi; dinlemek, güçlü sorular sormak ve gerçekçi geribildirimler almaktır.

  Yaşam Koçu Ne Değildir?

 1. Yaşam Koçu bir danışman değildir.

Danışman, uzman olduğu meslek ile ilgili bilgi veren, öneri sunan, rapor hazırlayan kişidir. Yaşam koçu, kişinin meslek alanı ile ilgili uzman değildir. Yaşam koçu, yaşama dair güçlü sorular sorarak kişinin kendi yolunu bulmasını sağlar. Teknik konularda bilgi vermez, öneri sunmaz.

 1. Yaşam Koçu bir psikolog değildir.

Psikolog, psikoloji alanına yoğunlaşan ve terapi seansları sırasında kişinin geçmiş yaşamı ile ilgilenen, problem odaklı bir uzmandır. Yaşam koçu, kişinin geçmişinden ziyade mevcut durumu ve geleceğe dair hedefleri ile ilgilenen, çözüm odaklı bir uzmandır.

 1. Yaşam Koçu bir mentor değildir.

Mentor, deneyimli olduğu konuda fikirler, öneriler ve çözümler sunan bir akıl hocasıdır. Yaşam Koçu, soruları ile kişinin doğruyu kendisinin bulmasını sağlar.

Neden Yaşam Koçları’na İhtiyaç Vardır?

İnsanların yaşam koçlarına başvurmalarının nedeni, spor koçlarına başvurmalarıyla aynıdır; onlarla çalışacak, onları cesaretlendirecek ve motive edecek birini isterler.

Başarılı insanlar bile daha fazla başarı elde etmek için yaşam koçlarına ihtiyaç duyarlar. Örneğin; üst düzey bir yönetici, onu tarafsız bir şekilde dinleyecek ve geri bildirimlerde bulunacak bir yaşam koçuna danışmak isteyebilir. İnsanlar, bir yaşam koçunun onlara değerli bir işi başarmalarında yardımcı olmalarını isterler.  Bu yardımlar;  daha iyi ilişkiler, daha çok boş zaman, ya da hayatın diğer alanlarında gelişme sağlamak veya bir sorunu çözmek için olabilir.  Belki de bu kişiler kendilerine bir hedef oluşturmakta ya da diğerlerinin onlardan bekledikleri yerine kendi istediklerini yapmak için cesaret bulmakta zorluk çekiyor olabilirler.

Aynı şekilde, birçok başarılı şirket (Apple, Microsoft ve Turkcell gibi) çalışanların performanslarını arttırmak için koçlardan hizmet satın almaktadır. Firmalar yaşam koçlarından en çok şu sorunlarını gidermek için hizmet talep ederler: moral bozukluklarını azaltmak, müşteri hizmetlerini geliştirmek, çalışanların birbiri ile iyi geçinmelerini sağlamak, performanslarını en üst seviyeye ulaştırmak, yeni bir marka algısı oluşturmak, mevcut marka algısını güçlendirmek, vb.

Kimler Yaşam Koçundan hizmet alır ?

Aşağıda maddeler halinde belirtilen kişi ve kurumlar yaşam koçlarından hizmet satın alırlar;

 • Yaşamında olumlu bir değişiklik yapmak isteyenler
 • Hayatlarında yeni bir döneme başlamak isteyenler
 • Kariyer ya da hayatlarında değişiklik yapmak isteyenler
 • İlişkilerini daha başarılı yönetmek isteyenler
 • Kariyerlerinde yükselmek isteyenler
 • Aile hayatında mutluluğu isteyenler
 • Ne istediğini bilmek isteyenler
 • Mevcut durumunun farkında olmak isteyenler
 • Potansiyelinin farkında olmak isteyenler
 • Hedef belirlemek isteyenler
 • Hedefine ulaşmak isteyenler
 • Başarısını daha ileri taşımak isteyenler
 • Bir sorunu çözmek isteyenler

Yaşam koçluğu hizmeti satın alanların genellikle bir ortak özelliği vardır; hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen, başarılı, ilerlemeye ve öğrenmeye açık zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan ciddi kurumlardan oluşur.

  Yaşam Koçluğu Hizmeti Ne Kadar Sürmelidir?

Kaliteli ve başarıya hedefli bir koçluk hizmeti için danışanla birlikte karar verilmelidir. 3 aylık periyotlarla çalışmak başarı için gereklidir.  Yaşam koçları kısa ve orta vadeli hedef  planlamaları ve uyum çalışmaları ile danışanlarıyla yüksek başarıya ulaşırlar.

Online Koçluk Nedir?

Online koçluk hizmeti  zaman kavramını ortadan kaldırarak, dilediğiniz zamanda, dilediğiniz yerde, eğitim almak için yolda geçireceğiniz zaman size kalacak ve kendi ortamınızda kendi alışık olduğunuz ortamda koçluk hizmeti almanın fırsatını sizlere imkan olarak sunar.

Online Koçluk çalışmasının, yüz yüze yapılan koçluk ve danışmanlık çalışmalarından hiçbir farkı yoktur. Online Koçluk Hizmeti, zaman ve mesafe açısından da danışanlara büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüz dünyasında en önemli kaynağın zaman olduğunu ve internet çağında yaşadığımızı düşündüğümüzde, Online Koçluk çalışmalarının ne kadar avantajlı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bu hizmetten yararlanmak için yalnızca bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın olması yeterlidir. Online Koçluk Hizmetimiz sesli olarak telefonla veya Skype gibi yazılımlar aracılığıyla görüntülü olarak internet üzerinden verilmektedir.

Dünyanın neresinde olursanız olun; (özelikle metropolde ve yurtdışında veya şehir dışında yaşayanlar için) zamandan ve mesafeden kazanırız. İstenilen zaman dilimlerinde çalışma kolaylığı sağlar. Bir yere yetişme duygusundan uzaklaştırır. Mekân kısıtlaması yoktur. İş seyahatleriniz ve tatillerinizi bölmeden devam edebilirsiniz

Avrupa ve Amerika’da Koçluk çalışmalarının neredeyse tamamına yakını telefon ve internet yoluyla yapılmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, Online Koçluk çalışmalarından yararlanmanız için bir mümkün olabilmektedir. Hatta  iş seyahatleri ve tatillerinizde olsanız dahi koçluk hizmeti almaya ara vermeye gerek kalmadan seanslara devam edebilirsiniz.

Online Koçluk hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken şey; mail atarak veya telefonla arayarak talebinizi belirtmek olacaktır.

Hemen değişime başla: 0 312 428 73 14

E-Posta: ozgur@ozguraksuna.com

Süresi Ne Kadar?

Süre sizin hedefinize ulaşması ile sınırlıdır ancak başarıya ulaşması için mutlaka alınması gereken başlangıç süreleri vardır

Koçluk seansları haftada 1 saat olarak yapılır.

Yaşam, kariyer ve yönetici koçlukları için en az 12 seans tavsiye ediyoruz.

Öğrenci koçluğu ve mental koçluk için ise en az 8 seans çalışılmalıdır.

İlişkiler koçluğu çiftlere yapılır ve 2 saatten 6 seans yapılmalıdır.

Sporcu koçluğu en az 16 seans çalışılmalıdır.

 

 

 

 
 
previous next
X