Özgür Aksuna’dan Gelişim ve Değişim Eğitimleri

Kişisel Gelişim “Hayatınızın henüz tanışmadığınız geri kalan bölümü” dür.

Kendinizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak, iş ve sosyal hayatınızda başarıya ulaşmak elbette daha mutlu bir hayat yaşamak için size gerekenleri bu eğitimlerle kazanabilirsiniz. Fark etmediğiniz yönlerinizi keşfedebilir çok daha verimli bir yaşam kalitesine ulaşabilirsiniz ve insanlarla çok daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Kendinizi tanımak aynada ki kendinize dokunabilmek ile başlar ve kendinize söyleyemediklerini yüksek sesle söyleyip eksiklerinizi kabul etmekle hayatınızı gözden geçirmeniz ve bunları nasıl düzelteceğinizi öğrenmekle sonuçlanır.

Kişisel Gelişim eğitimleri size neler katacak ?

Kişilik ve davranış oluşumu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Kendinizi objektif ve detaylı olarak tanıyacaksınız.

Kişisel gelişim bağlamında iş ve özel hayatınızda daha bilinçli olacaksınız.

Ben kimim ” sorusunu kendinize sorduğunuzda, verebileceğiniz yanıt daha kapsamlı hale gelmiş olacak.

Kendinizle ilgili bildikleriniz doğru ise onları onaylayacak, bilmediklerinizi fark edecek ve yanlış bildiklerinizi düzeltme şansına ulaşacaksınız.

Kişiliğin bir alt boyutu olan davranışlar hakkında bilgi sahibi olunca kendinize ve etrafınızdaki insanlara olan bakış açınızı değiştireceksiniz.

İletişim tarzınızı, nasıl motive ve de-motive olduğunuzu biliyor olacaksınız.

Güçlü yanlarınızı keşfedecek, limitli yanlarınızı farkına varacaksınız.

Güçlü yanlarınızı etkili hale getirmek, limitli yanlarınızı da olabildiğince etkisiz hale getirebilmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olacaksınız.

Kendinizi geliştirmek için olası eğitim ihtiyaçlarınızı biliyor olacaksınız.

İş arıyorsanız, mülakata daha donanımlı gidebileceksiniz. Kendinizi detaylı tanımanın ve kendinizi doğru ifade etmenin gücüne ulaşacağınızdan, kendinize güveniniz artacak ve mülakata 1- 0 yenik gitmemiş olacaksınız.

Öğrenci iseniz, size uygun meslekleri görebileceksiniz. Ayrıca kariyerinize yön verme şansını yakalayacaksınız.

Her davranış faktörüne özel edineceğiniz genel bilgiler ve belirli beden dili bilgisi sayesinde insanları (çevrenizdekileri, çalışanlarınızı) anlama ve tanıma beceriniz artacak.

Diksiyon ve Konuşma Estetiği,Beden Dili ve İmaj ,Hazır Cevaplılık,Etkili Yönetim ve Liderlik,Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri,Zor İnsanlarla Baş Etme Teknikleri,Öfke ve Stres Yönetimi,Motivasyon ve Öz güven Çalışmaları,İkna Teknikleri,Süper Satışçı,Telefonda Etkili Konuşma ve İletişim,Yüksek İnsan İlişkileri Yönetimi,Süper İletişim…

ÖZGÜR AKSUNA

KİŞİSEL GELİŞİM  DERSLERİ ve KURUMSAL EĞİTİMLER

 

 • DİKSİYON VE KONUŞMA ESTETİĞİ (TÜRKİYE’DE İLK KEZ) 
 • %100  SÜPER İLETİŞİM 
 • 10 ADIMDA YÖNETİCİLİK 
 • CESUR SUNUCU VE  ETKİN SUNUŞ 
 • ÇALIŞANLAR İÇİN MOTİVASYON 
 • ETKİLİ GÜZEL KONUŞMA ve SUNUM TEKNİKLERİ 
 • ETKİLEME VE İKNA ETMENİN 10 TEMEL KURALI 
 • İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ 
 • KIZGINLIK VE ÖFKE YÖNETİMİ 
 • LİDERLİK, YÖNETİCİLİK VE EKİP ÇALIŞMASI 
 • STRESLE BAŞA ÇIKMA TEKNİKLERİ ve STRES YÖNETİMİ 
 • TELEFONDA ETKİLİ İLETİŞİM 
 • TOPLANTI YÖNETİMİ 
 • KARİZMATİK VE YÖNETSEL LİDERLİK 
 • KİŞİSEL KALİTEYİ ARTTIRMA EĞİTİMLERİ 
 • ZOR İNSANLARLA BAŞA ÇIKMA 
 • KURUM KÜLTÜRÜ 
 • KİŞİSEL ZAMAN YÖNETİMİ 
 • İŞ DÜNYASININ BASİT KURALLARI 
 • ZERAFET , GÖRGÜ VE PROTOKOL KURALLARI 
 • BEDEN DİLİ VE ETKİN KULLANIMI 
 • TAKIM ÇALIŞMASI 
 • PROFESYONELLER İÇİN KİŞİSEL MARKA OLMA
 • MOTİVASYON

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, insanlara kişisel hedeflerini belirlemesine ve bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olan ve süreç boyunca motive edip başarıya ulaştıran profesyonel bir meslektir. Yaşam koçluğu temelde üç süreci içermektedir;

 1. Farkındalık Sağlayıp Motive Etmek: Birçok araç ve teknik kullanarak kişinin mevcut durumunun ve potansiyelinin farkında olmasını sağlamak ve yüksek motivasyonla onu sürekli desteklemek.
 2. Hedef Belirlemek: Kişinin mevcut durumu ve potansiyeli göz önüne alınarak, kendisinin ulaşılabilir bir hedef belirlemesine yardımcı olmak.
 3. Hedefe Ulaşmak: Kişinin mevcut durum ve potansiyeline uygun belirlemiş olduğu hedefe ulaşmasında yardımcı olmak.

Sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim ve kariyer danışmanlığı gibi birçok disiplini bünyesinde barındıran yaşam koçluğu sayesinde kişi kendine dışarıdan bir göz ile bakabilir, kendisini keşfedebilir ve böylece potansiyelini en üst düzeyde kullanmak için harika bir fırsatı elde etmiş olur.

Yaşam Koçu Nedir, Ne Değildir?

Yaşam koçu; motivasyon, iletişim, teşvik, heyecan gibi bir çok araç ve tekniği kullanarak, danışanın şu anki durumu ile olmak istediği durum arasındaki boşluğu doldurmasını sağlayan bir uzmandır.

Koç yapmaları gerektiğini söylemek yerine, çözüm üretmelerine yardımcı olmak için işlerini kolaylaştırıcı bir rol üstlenir. Yaşam koçunun işi; dinlemek, güçlü sorular sormak ve gerçekçi geribildirimler almaktır.

  Yaşam Koçu Ne Değildir?

 1. Yaşam Koçu bir danışman değildir.

Danışman, uzman olduğu meslek ile ilgili bilgi veren, öneri sunan, rapor hazırlayan kişidir. Yaşam koçu, kişinin meslek alanı ile ilgili uzman değildir. Yaşam koçu, yaşama dair güçlü sorular sorarak kişinin kendi yolunu bulmasını sağlar. Teknik konularda bilgi vermez, öneri sunmaz.

 1. Yaşam Koçu bir psikolog değildir.

Psikolog, psikoloji alanına yoğunlaşan ve terapi seansları sırasında kişinin geçmiş yaşamı ile ilgilenen, problem odaklı bir uzmandır. Yaşam koçu, kişinin geçmişinden ziyade mevcut durumu ve geleceğe dair hedefleri ile ilgilenen, çözüm odaklı bir uzmandır.

 1. Yaşam Koçu bir mentor değildir.

Mentor, deneyimli olduğu konuda fikirler, öneriler ve çözümler sunan bir akıl hocasıdır. Yaşam Koçu, soruları ile kişinin doğruyu kendisinin bulmasını sağlar.

Neden Yaşam Koçları’na İhtiyaç Vardır?

İnsanların yaşam koçlarına başvurmalarının nedeni, spor koçlarına başvurmalarıyla aynıdır; onlarla çalışacak, onları cesaretlendirecek ve motive edecek birini isterler.

Başarılı insanlar bile daha fazla başarı elde etmek için yaşam koçlarına ihtiyaç duyarlar. Örneğin; üst düzey bir yönetici, onu tarafsız bir şekilde dinleyecek ve geri bildirimlerde bulunacak bir yaşam koçuna danışmak isteyebilir. İnsanlar, bir yaşam koçunun onlara değerli bir işi başarmalarında yardımcı olmalarını isterler.  Bu yardımlar;  daha iyi ilişkiler, daha çok boş zaman, ya da hayatın diğer alanlarında gelişme sağlamak veya bir sorunu çözmek için olabilir.  Belki de bu kişiler kendilerine bir hedef oluşturmakta ya da diğerlerinin onlardan bekledikleri yerine kendi istediklerini yapmak için cesaret bulmakta zorluk çekiyor olabilirler.

Aynı şekilde, birçok başarılı şirket (Apple, Microsoft ve Turkcell gibi) çalışanların performanslarını arttırmak için koçlardan hizmet satın almaktadır. Firmalar yaşam koçlarından en çok şu sorunlarını gidermek için hizmet talep ederler: moral bozukluklarını azaltmak, müşteri hizmetlerini geliştirmek, çalışanların birbiri ile iyi geçinmelerini sağlamak, performanslarını en üst seviyeye ulaştırmak, yeni bir marka algısı oluşturmak, mevcut marka algısını güçlendirmek, vb.

Kimler Yaşam Koçundan hizmet alır ?

Aşağıda maddeler halinde belirtilen kişi ve kurumlar yaşam koçlarından hizmet satın alırlar;

 • Yaşamında olumlu bir değişiklik yapmak isteyenler
 • Hayatlarında yeni bir döneme başlamak isteyenler
 • Kariyer ya da hayatlarında değişiklik yapmak isteyenler
 • İlişkilerini daha başarılı yönetmek isteyenler
 • Kariyerlerinde yükselmek isteyenler
 • Aile hayatında mutluluğu isteyenler
 • Ne istediğini bilmek isteyenler
 • Mevcut durumunun farkında olmak isteyenler
 • Potansiyelinin farkında olmak isteyenler
 • Hedef belirlemek isteyenler
 • Hedefine ulaşmak isteyenler
 • Başarısını daha ileri taşımak isteyenler
 • Bir sorunu çözmek isteyenler

Yaşam koçluğu hizmeti satın alanların genellikle bir ortak özelliği vardır; hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen, başarılı, ilerlemeye ve öğrenmeye açık zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan ciddi kurumlardan oluşur.

 

 Yaşam Koçluğu Hizmeti Ne Kadar Sürmelidir?

Kaliteli ve başarıya hedefli bir koçluk hizmeti için danışanla birlikte karar verilmelidir. 3 aylık periyotlarla çalışmak başarı için gereklidir.  Yaşam koçları kısa ve orta vadeli hedef  planlamaları ve uyum çalışmaları ile danışanlarıyla yüksek başarıya ulaşırlar.

İletişim ve Ön görüşme için:

Adres: John F. Kennedy Cd No:22/7, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Kavaklıdere, 06680 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 428 73 14
E-Posta: ozgur@ozguraksuna.com
Sosyal Medya:  @ozguraksuna

 

 SÜPER İLETİŞİM – İLETİŞİM HER ŞEY’DİR

İletişim Nedir? Yüzde Yüz İletişim

İletişim Engelleri ve Kazaları

İletişim Gafletinden Kurtulmak

İletişimde Sandviç Yöntemi

İlk İzlenim Sanatı Ve Göz Yaşı Etkisi

Göz Teması Kurmak ya Da Kurmamak… İşte İletişim

Empatik İletişim Mucizesi

Etkin Dinle 1-0 Öne Geç

Psikoloji Teknikleri İle İnsan ve Davranış Yönetimi

Beyin Basit Çalışır Hadi Yönet

İnsanları Etkilemek Mi İstiyorsun ? Hadi Etkile!

Bedeniniz Konuşuyor Duyuyor Musunuz?

İletişim Kazaları

İletişimde Algı Yönetimi

Profesyonel İletişim

İletişim Araçları ve Gerçek İletişim

İletişimde Hitap Gücü Ve Ses Tonu

Anlama Ve Algılama Yöntemleri

Heyecan Kontrolü

Kadınlar Görsel, Erkekler İşitsel

Baş Tacı Sendromu

Göbek Deliği Kuralı

Restoran Etkisi

DİKSİYON VE KONUŞMA ESTETİĞİ (TÜRKİYE’DE İLK KEZ)

AMAÇ            :  Güzel ve etkili konuşmada diksiyon (söyleniş-telaffuz-pronounciation), yani; seslerin doğru çıkarılması son derece önemlidir. Fonetik bilgisi seslerin çıkarılışını inceler. Diksiyon ise buna ek olarak daha geniş bir kapsamda, ses organlarının doğru sesleri çıkarabilecek şekilde eğitilmeleri üzerinde odaklanır. Bu yönüyle diksiyon önemli ölçüde fonetiğe dayanır.

Türkiye’de seslerin çıkarılmasında yörelere göre farklılıklar vardır. Ancak güzel seslendirmede daha çok İstanbul ağzı esas alınır. Seslerin gerektiği gibi çıkarılabilmesi için gırtlaktan başlayarak dil, dudaklar, çene ve buruna kadar tüm ses aletlerinin eğitilmesi gerekir. Bu eğitim sürecinde alıştırmalarla sonuca ulaşılmaktadır. Alıştırmaları yaparken ses çıkışlarını netleştirecek, iyi boğumlanma yani heceleri netleştirerek seslendirebilmek için dudak tembelliğini ortadan kaldırmak gerekir. Konuşmanın akıcı, hoşa giden ve estetik bir şekle girmesi için  özel sistemli çalışma ve yöntemlerin öğretilmesi.

KİMLER KATILMALI        :   İş ,okul ,aile ve sosyal hayatında başarı hedefleyen ve konuşma yapmak zorunda olan herkes.

İÇERİK         :

 • Temel İletişim Becerileri, Dinleme Teknikleri, Kendini Tanıma
 • Kendini Doğru İfade Edebilme
 • Diksiyon Çalışmaları  (Duygu ve düşüncelerin doğru ve etkileyici bir biçimde aktarılmasının sağlanması için tonlama, vurgulama konularında yapılan metinli, metinsiz çalışmalardır.)
 • Konuşma Yanlışları  (Ses ve söyleyiş yanlışlarının düzeltilmesi ve doğru konuşmanın temeli olan fonetik kurallarının öğretilmesi konularında yapılan çalışmalardır)
 • Telaffuzu Zor Kelimelerin Söylenişleri
 • Dil ve Dudak Tembelliğini Engellemenin Yolları
 • Asalak Harf ve Kelimelerden Kurtulma
 • Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşmalar
 • Toplum Önünde Konuşma,  Dil Yanlışları, Telefonda Konuşma, Doğru Nefes Alma Teknikleri
 • Boğumlanma ve Artikülasyon Çalışmaları (Nefesin doğru ve gerekli biçimde alınıp kullanılabilmesi,
 • Ses sınırının genişletilmesi, sesin etkili bir düzeye ulaştırılabilmesi, seslerin doğru yerden ve doğru
 •  zamanlamayla çıkartılabilmesi konularında yapılan çalışma ve alıştırmalardan oluşmaktadır.)
 • Vurgu ve Tonlama, Ulama ve Akıcılık, Doğru, Güzel ve Etkin Konuşmanın Temel Teknikleri ve Estetik konuşma sistemi.

DİKSİYON VE HİTABET

AMAÇ            :  Kurallarına uygun, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisini, bireyin kendisini etkili bir biçimde ifade edebilmesini, topluluk önünde konuşurken heyecanını kontrol edebilmesini, sesbilim açısından tüm seslerin doğru ve güzel söylenebilmesini, bireyin, sesini etkili bir biçimde kullanabilmesini, bireyin beden dilini etkili biçimde kullanabilmesini sağlamak.

 KİMLER KATILMALI:   Kendini geliştirmek, iş, sosyal, kültürel yaşamında daha aktif rol almak isteyen herkes.

 İÇERİK         :

 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi Heyecan Kontrolü
 • Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
 • Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
 • Hitabet
 • Doğaçlama ve Beden Dilinin Etkili Kullanımı
 • Estetik Konuşmanın İncelikleri

%100  SÜPER İLETİŞİM

AMAÇ            :  Çağdaş ve başarılı bir toplumun altında bireysel davranışların yattığı bir gerçektir. Toplumsal sorunların çözümü için güç kullanarak çözümün zorla kabul ettirilmesi değil, karşılıklı, iki yönlü iletişim ve anlaşma gereklidir. Bu seminerle; bireylerin ya da kurum çalışanlarının iletişim becerilerini geliştirmeleri yoluyla kendisini ifade edebilme, karşısındakini anlayabilme ve yaşam kalitelerinin artırılması hedeflenmektedir.  Çalışanların müşteri ve birbirleriyle yaptıkları zorunlu iletişim sürecinde daha başarılı bir performans göstermeleri adına dikkat etmeleri gereken noktalar paylaşılmaktadır.

KİMLER KATILMALI        :   Tüm Yönetici ve Çalışanlar

İÇERİK         :

 • İletişim nedir? Çeşitli iletişim tarzları
 • İletişim engelleri
 • Göz Teması ve İletişimdeki Rolü
 • Empatik iletişim kurma
 • Etkin dinleme
 • Beden dilinin önemi
 • İletişimsizlik sorunlarıyla baş etme
 • Neden iletişimlerimiz sağlıksız hale dönüşüyor?
 • Algıda Seçicilik
 • İyi İletişimin Getirdikleri, Kötü İletişimin Götürdükleri

 TELEFONLA İLETİŞİM TEKNİKLERİ

AMAÇ            :  Teknolojiye bağlı olarak mobil iletişimin hızla geliştiği günümüzde telefon, en çok kullandığımız iletişim araçlarından biri olmuştur. “Uzağı yakın eden” telefon sayesinde işlerimizi çok daha kısa sürede halletmemiz mümkün olmaktadır. Müşterilerle ilişkilerimizi canlı tutmak, yeni ürünler tanıtmak ve yeni müşteriler kazanmak için sık sık telefon görüşmeleri yaparız. Bu nedenle telefon görüşmelerinin iş hayatında, özellikle satış ve pazarlama alanında rolü büyüktür. Bu eğitim sayesinde telefonla iletişim becerilerini kazanacaksınız. Daha etkin ve verimli telefon görüşmeleri yapacak, satış bölümünde çalışıyorsanız satışlarınızı artıracaksınız.

 KİMLER KATILMALI        :  Müşteri ile temasta olan satış ve müşteri hizmetleri birimleri, pazarlama ekipleri.

İÇERİK          :

 • İletişim Nedir? İletişim Çeşitleri
 • Telefonda İletişimin Avantajları
 • Telefonda İletişimin Dezavantajları
 • Telefonda İletişimin Önemi
 • Konuşma Öncesi Hazırlık
 • Konuşma Standartları
 • Telefonda İletişimin Püf Noktaları
 • Telefonda Anlaşma
 • Etkin Dinleme
 • Sesi Doğru Kullanma Teknikleri
 • Kullanılmaması Gereken İfadeler ve Alternatifleri
 • Telefonda Satış
 • Müşteri İlişkileri
 • Soru Sorma Şekilleri
 • İnsan Kişilikleri ve Bunlara Göre Davranma
 • Kızgın Müşterilerle Başa Çıkma
 • Empatili Yaklaşım

ZARAFET EĞİTİMİ , PROTOKOL VE GÖRGÜ KURALLARI

AMAÇ                              :  Sadece bilgi vermek değil, bilgiyi doğru kullanılır hale getirebilmek, bireysel kurumsal ve de ülke  çapında gelişim ve ilerlemeyi sağlayacak, fark yaratacak eğitim için her organizmaya özel tasarımlar  hazırlar.

 KİMLER KATILMALI        :  Zerafet Eğitimi Almak İsteyen Herkes

İÇERİK        

 • Algılama – Algılanma
 • İlk İzlenim
 • Önce İnsan
 • Sözsüz İletişim
 • Beden dilinin bilinçli kullanımı hakkında temel bilgiler
 • Jest –  mimik, kültürler arası karşılaştırılması
 • Başın duruşu ve hareketi
 • Gözler, kaşlar, dudaklar, eller, parmaklar ve ayakların verdiği mesajlar
 • El sıkışma, savunma, aynalama
 • Sunum sırasında beden dili
 • İş görüşmelerinde beden dili
 • Hizmet sektöründe beden dili
 • Profesyonel yaşamda imaj kırıcılar
 • Protokol kuralları
 • Bireysel imaj  (ya da giyim kuşam – gardırop yönetimi)

Aksesuarlar – Çekirdek gardırop – Renkler – İmaj kırıcılar – Sosyal yaşamda giyim – Objektif önü [basın] giyim – İş toplantılarında giyim – Davetler-kokteyller vb.

ETKİLİ YÖNETİM VE LİDERLİK

AMAÇ            :  Bir firmanın başarısının temel unsurlarından biri de küreselleşme, rekabet gibi günümüz dünyasının koşullarında her türlü değişimde yönetim gücünü gösterecek liderlere sahip olmasıdır. Liderliğin günümüzde kişilere kazandırılacak yetiler haline gelmesi bu eğitimin düzenlenmesinin amacını taşımaktadır. Yeni nesil liderlik ve geleceğin liderliği

 KİMLER KATILMALI        :   Liderler, üst ve orta kademe yöneticiler

 İÇERİK         :

 • “Lider”, “Yönetici” ve “Lider-yönetici” farkları
 • Takım – Lider İletişimi ve olumlu ilişkilerin geliştirilmesi
 • Liderlikte İnsan Analizi
 • Liderlerde karizma oluşturan özellikler
 • Liderlikte Pozitif Yaşam  Beceriler
 • Liderlikte Cesaret ve Özgüven
 • Bilgi ve nitelik artışı neler kazandırır ve nasıl sağlanır?
 • İnsanları bir arada tutan yapıştırıcı: Güven
 • Üretken zekâ
 • EQ  düzeyi ve Liderliğe katkısı
 • Liderlikte İkna
 • Liderlikte Takım Motivasyonu
 • Liderliğin İlkeleri

İNSAN İLİŞKİLERİNDE “İKNA” İLETİŞİMİ

AMAÇ           :

Bir kızılderili atasözü: “Anlamak sevmek demektir” der. Anlamadığınız hiçbir şeyle uyum kuramazsınız. İlişki kurmak, çözmek, gelişmek için anlamanız gerekir. İletişime geçtiğimiz insanların beyinlerinin nasıl işlediğini bilmek insani ilişkiler açısından mucizeler yaratır.

İkna ve iletişim ayrılmaz bir bütündür ve güçlü bir ikna için iletişim ve duygu teknikleri uygulanır. İkna etmek istiyorsanız mutlaka bir yol bulursunuz.

KİMLER KATILMALI     : 

İnsanlarla Etkili İletişim Kurmak İsteyen, İnsanları fikirleri ve üretimleri konusunda ikna etmekte zorlanan, ikna konusunda gelişmek isteyen herkes. Yönetici, satış mümesilleri, pazarlama yöneticileri, iş dünyasında insanlarla iletişim içinde olmak zorunda olanlar, öğrenciler ve tüm yaşam potansiyelleri

İÇERİK         :

 İkna Nedir?

İkna Mühendisliği ne demektir?

İkna Etmenin 12 Sihirli Yolu

İnsanları Kaybetmeden Kazanmanın 9 Sistemi

İkna edici hipnotik dil kalıpları

Kadınları ikna etmenin kuralları

Erkekleri ikna etmenin kuralları

Çocukları İkna Etmek için yapılması gerekenler

Kendinizi ikna etmenin sırları

İkna olmayacak düşünce sistemleriyle savaşma

İkna’nın hayatımızdaki önemi

 KİŞİSEL ZAMAN YÖNETİMİ

Zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığınızı belirlemek, zamanı yönetmede size engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğinizi göstermek. Bu bağlamda, doğru zaman yönetimi sayesinde iş ve özel yaşantınızda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelmenizi sağlamak amacındayız.

İçerik :
• Zaman ve insan
• Zamanın ölçülmesi
• Zaman Yönetilebilir mi?
• Yeterince zamanımız var mı?
• Kesintileri ortadan kaldırma
• Önü kapanan zaman
• Zaman hırsızları
• Mükemmelliyetçilik
• Erteleme
• Kendine Aşırı Güven
• Kendine Güvensizlik ve Yüksek Kaygı
• Hayır Diyememe
• Hafife Alma
• Zaman Yönetimi Konusunda Ön yargılar
• Zaman Yönetiminin Ana Prensipleri
• Zaman yönetimi
• Pareto Prensibi
• Kendimizi nasıl yönetiriz?
• Yaşamı ve Zamanı kullanmak
• Kişisel Vizyon ve Misyon Oluşturma
• Zamana egemen olmak
• Planlama ve Organizasyon
• İnsiyatif kullanma
• Planlama
• Verimli Çalışma
• Yapılması gerekenler
• Etkin Olunan Saatlerin Verimli Kullanılması
• İyi İletişim Kurma
• İşte Yetki Devri
• Kesintiler-Çalışmaların Bölünmesini Engelleme
• Başkasına Bağımlı Olan İşleri Hızlandırma
• Telefon Görüşmeleri
• Toplantıları Verimli Hale Getirme
• Evrak ve Raporlar
• Davetsiz Misafirler
• Bekleme Sürelerine Hazırlıklı Olma
• Yolda Geçirilen Zamanı Değerlendirme

AMAÇ:

Zaman ve zaman yönetimi kavramlarının önemine çok daha yakından şahit olacaksınız.Kişisel gelişim ve zaman yönetimi konularında ekstra farkındalık kazanacaksınız.Zamanı yönetmedeki tüm güçlü ve limitli yönlerinizin farkına varacaksınız.Zamanı yönetirken nerelerde zorlandığınızı öğrenmiş olacaksınız.Zamanı daha doğru yönetebilme ipuçlarını öğreneceksiniz.Zamanı etkin yönetmenin size neler kazandıracağını görmüş olacaksınız.Kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmak için çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

KİMLER KATILMALI:

Çalışan insanın yorgun bir gün geçirmemesi gerektiğini düşünen ve Zamanı amaçsız ve başkaları tarafından kontrol edilmekten çıkarıp, amaçlı bir biçimde  kendi kontrolleri altına almalarını isteyen herkes.Zaman yönetiminde kendini tanımak ve geliştirmek isteyen sıkıntı yaşayan herkes. Yöneticiler ve  İnsan Kaynakları

BEDEN DİLİ VE İMAJ

AMAÇ            :  Başkalarına gönderdiğimiz görsel mesajları nesnel olarak bildiğimizi sanırız. Nadiren fark ettiğimiz yüz ifadelerimiz ve beden dilimiz dış dünyaya sinyaller gönderir. Bu program karşımızdaki kişinin beden dilini anlamaya yönelik çeşitli uygulamalara yer vererek bu konudaki becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılara sözsüz iletişim ve beden dilinin etkin kullanımı konusunda ipuçları vermektedir

 KİMLER KATILMALI        :  Yöneticiler, müşteri temsilcileri, satış temsilcileri, öğrenciler

 İÇERİK         :

 • Beden dili niçin önemlidir?
 • Beden dilinin unsurları
 • Yüz ve baş hareketleri (mimik)
 • El, kol ve parmak hareketleri (jest)
 • Tokalaşma ve tokalaşma çeşitleri
 • Kişiler arası iletişim alanı ve vücut teması
 • Selamlaşma, Karşılama ve Uğurlama
 • Beden dilinin profesyonel anlamda kullanımı hakkında öneriler
 • Beden dilinin anlatıma katkısı
 • Tavırlar ve hareketler için örnek filmler

ZOR İNSANLARLA BAŞ ETME (ÇATIŞA ÇÖZME)

AMAÇ            :  İş hayatımızda birlikte çalışmaya, iş yapmaya ve hatta konuşmaya tahammül bile edemediğimiz birileri mutlaka vardır. Durum her ne kadar zaman zaman çözümsüz gözükse de zor insanlarla uğraşırken önümüzde her zaman bir seçenek daha bulunur: Geçinmesi zor insanları değiştiremezsiniz ama onlarla kendilerini değiştirmelerini sağlayacak şekilde iletişim kurabilirsiniz. Bu seminer sayesinde katılımcılar, çatışmayı işbirliğine, duyguyu akla, gizli gündem maddelerini açık yürekli diyaloğa dönüştüren temel iletişim becerilerini kazanırken insanların sızlanmasını, saldırmasını ve verdikleri sözlerden caymasını engellemek için neler yapmalarını gerektiğini öğrenebilirler. Eğer zaman zaman kendinizin de zor bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, kendi tavrınızı nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 KİMLER KATILMALI:  Zor İnsanlarla Baş Etmek İsteyen Herkes

 İÇERİK         :

 • Bölüm 1: Tahammül Edemediğimiz İnsanları Tanımak
  – En İstenmeyenler Listesinin Başındaki 10 Kişi
  – Anlama Merceği
  – Cehenneme Giden Yol İyi Niyet Taşlarıyla Döşelidir
 • Bölüm 2: Hünerli İletişim Aracılığıyla Ayakta Kalmak
  – Çatışmadan İşbirliğine
  – Anlamak İçin Dinleyin
  – Daha Derin Bir Anlayışa Varın
  – Anlaşılmak Amacıyla Konuşun
  – Tasarladığınız ve Beklediğiniz Şeyleri Elde Edin
 • Bölüm 3: En Kötü Hallerinde İnsanların En iyi Tarafını Ortaya Çıkarmak
  – Tank – Pusuda Vuran – Çokbilmiş – Bilir Geçinen – El Bombası – Peki Efendimci –  İkircikli  – Yok Bir Şeyci
  – Olmazcı – Sızlanmacı – Ya İnsanlar Size Tahammül Edemiyorsa ? – Kendi Tavrınızı Değiştirmenin Yolu

STRES ve ÖFKE KONTROLÜ / BAŞ ETME YÖNTEMLERİ

AMAÇ:

Öfke aslında normal ve sağlıklı bir duygudur. Ama kontrolden çıkıp da yıkıcı hale dönüştüğünde, okul ya da iş hayatınızda, kişisel ilişkilerinizde sorunlara yol açar. Öfke çok çesitli olaylar sonucu ortaya çıkabileceği gibi doğal afetler gibi hiç beklenmeyen bir anda gelip hayatı alt üst eden ve istenmeyen değişikliklere sürüklenme durumlarında da sıkça ortaya çıkar.Tümüyle normal ve sağlıklı bir insani duygu olan öfkenin, değişik yöntemlerle kontrol altına alınarak, başkalarına zarar verilmesinin önlenebileceğini biliyor musunuz?

İnsanların“Kafasının tasını” attıracak olaylar karşısında, uygulamaları gereken yöntemler in  neler olduğunu öğrenip “Öfkeyi kontrol altına alma” yöntemleri ile iş ve sosyal hayatınızda daha mutlu ve başarılı olabilirsiniz

 KİMLER KATILMALI : Çalışanlar, yöneticiler, öğrenciler ve öfke, stres problemi olduğunu düşünen herkes

 İÇERİK         :

Öfke nedir

Stres nedir?

Öfkenin ifadesi

İş yerinde öfke ve stres kontrolü

Öfke ve stres ile baş etme teknikleri

Hangi Yöntemler Öfkenizin Taşmasını Önler

Düsünceleri Değiştirme

Problemi çözme

Daha iyi iletişim

Öfkemizi boşaltmak

Stresi yönetmek ve lehte kullanmak

KURUM KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ

AMAÇ:

Katılımcılar, kurum kültürü, ve kurumun geleceğini etkileyebilecekleri bilinci konusunda bilgiler edineceklerdir.

Katılımcılar, bu eğitimde kurumdaki ilişkilerin önemini ve kurum kültürünün benimsenmesinin şirket hedef ve stratejileriyle nasıl ilişkilendiği konusunda bilgi ve becerilerini geliştireceklerdir.

İÇERİK:

Kurum Kültürü Nedir?

Kurum Kültürü Neden Önemlidir?

Kurum Kültürünün Özellikleri

Kurum Kültürünün Yararları

Kurum Kültürünün Unsurları

Kurum Kültürünün Oluşmasında Yöneticinin Görevi

Kurum Sosyalleşme

Baskın Kültür- Alt Kültür

Kurum Kültürü ve Performans

Kurum Kültürü Değişmesi

TAKIM ÇALIŞMASI

İş hayatında takım çalışması esastır. Takım halinde çalışmak, insanların birbirlerini dinlemelerini, bilgilerini paylaşmalarını, yapıcı geri bildirim almak ve vermek suretiyle olumlu değişiklikler yapmalarını ve karşılıklı güven oluşturmalarını sağlar.

Ancak takımların kendiliklerinden birlikte çalışarak optimal sonuçlar üretecek yetkinliklere kavuşması çok nadir rastlanan bir durumdur. Takım Çalışması eğitimi işte bu yetkinlikleri kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Eğitim sırasında kullanılan araçlar ve alıştırmalar, birlikte çalışma yapma deneyimini katılımcılar için hayata geçirmekte, aktivite sonrası yapılan tartışmalar ise eğitim konularını pekiştirmektedir. Eğitim sırasında kullanılan değerlendirme sistemleri ile katılımcılar kendi takımları içindeki çalışma iklimini görebilmektedirler.

AMAÇ:

• Katılımcılara etkin takım çalışmasının yararlarını ve takım çalışmasına etki eden faktörleri aktarmak,

• Dinleme, fikir paylaşma, geri bildirim alma ve verme, çatışmaları atlatma konularındaki becerileri geliştirmek

• Takım çalışması yapmaktaki becerilerin değerlendirilmesini ve gelişim alanlarının belirlenmesini sağlamak

• Takım çalışması yapma yetkinliğinizi grup çalışmaları yardımıyla geliştirmek

• Eğitimde geliştirdiğiniz becerileri kurumunuza taşımak için kişisel aksiyon planı geliştirmenizi sağlamak

KİMLER BU EĞİTİMİ ALMALI :

Küçük yada büyük, herhangi bir takımın içerisinde olan kişiler ve herhangi bir takıma öncülük yapan takım liderleri.

Spor kulüpleri

Network Organizasyonları

Siyasi Partiler

Dernekler

Vakıflar

TELEFONDA ETKİLİ ve ETKİN İLETİŞİM

“BİR TELEFON HAYATI DEĞİŞTİRİR”

 Eğitimin Hedefi:

Telefon görüşmelerinde kişilerin kendine güvenli, doğal ve canlı bir ses tonuyla, doğru ve anlaşılır konuşma, karşı taraf üzerinde iyi bir izlenim bırakma, dikkatle dinleme, çözüm-sonuç odaklı olma, zamanı yararlı biçimde kullanabilme gibi konularda farkındalık geliştirmeleri hedeflenir.

 Amaç:

Firmanızın vitrini olan çalışanlarınızın, kurum kültürü ve kalitenizi etkili bir biçimde müşterilerine telefonda aktarabilmesini sağlamak, etkileyici bir şirket imajı yaratmak için gerekli becerileri kazanmalarını sağlamak.

İçerik:

Telefonda profesyonel bir imaj yansıtmak

Telefonda doğru ve etkili konuşma

Telefonda görüşme adımları

Telefon cevaplama incelikleri

Dış aramalar

İç aramalar

Telefon etiği

Zor müşterilerle telefonda başedebilme

Şikayetleri ele almak

Konferans görüşmeleri

Müşterilerle iletişim kurarken söylenmesi gerekenler/söylenmemesi gerekenler

Dinleme becerileri

Soru sorma becerileri

Etkili Telefon Konuşması İçin Tavsiyeler

Telefonda Ses Tonunun Önemi

Telefonda ki Tavır

Telefonda ki Nezaket Kuralları

Telefon Görüşmelerini Yönlendirme

Telefonda Karşı Tarafı Dinlemek

Karşı Tarafa Sorular Sormak

Telefonda Planlama Yapma

Telefonda Arayanlara Cevap Vermek

Arayan Biz Olduğumuzda Dikkat Edilecek Kurallar

Telefon Etmek Mi? Yoksa Yazmak Mı?

 

 

Profesyoneller ve Yöneticiler için Kişisel Markalaşma Stratejileri

Kişisel Marka Olmak

 Eğitim :

Kurumsal hayatta hepimizin birer marka olduğunu düşündünüz mü hiç? Hiç kendinizi başlı başına bir ürün olarak düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, şimdi düşünmeye başlayabilirsiniz. Her çalışan aslında kendi imajıyla, duruşuyla, konuşma şekli ve karakteri ile kişisel bir markadır. İş yaşamında imaj o kadar önemli ki, müşteri kazanamama, satış yapamama, terfi edememe gibi başarısızlıkların nedenini araştırdığınızda altından çoğu zaman imajla, daha doğrusu başarısız bir kişisel marka çıkıyor. Başarısız bir kişisel marka profesyonel yaşamda size anlaşmalar, üyelikler veya yeni iş fırsatları kaybettirirken kişisel yaşamda arkadaş da kaybettirebiliyor.

Belki sizin de imajınızı belirleyip kişisel markanızı oluşturmanız gerekiyor. Çünkü satacağınız şey her neyse – bir ürün, hizmet ya da fikir – önce kendinizi satmalısınız.

Kişisel marka, “kişinin sahip olduğu her şeyle; özü, sözü, imajıyla hedef kitlesine/müşterisine verdiği mesaj, yarattığı fark, kendine, işine ve ilişkilerine kattığı değerlere bağlı bir kimlik tanımlamasıdır” . Kişisel marka, kişinin sahip olduğu yetenekleri, değerleri, tutkularının ifadesidir. Markalaşma, bir ürünün gücünün ve pazar koşullarının analiz edildiği bir süreçtir. Bir eylem planı, pazarlama planı yapıp, bir ihtiyaç ve ürün satın alma güdüsü yaratmaktır. Markalaşma bir şeyden bir değer yaratmaktır. Bir kişi için etkili bir kişisel marka yaratmak da tıpkı böyle bir süreçtir.

 Eğitim İçerik

 • Kişisel Marka Nedir?
 • Neden Kişisel Marka ?
 • Doğrular&Yanlışlarımız Neler ?
 • Kimler Kişisel Markadır?
 • Kimler Kişisel Marka Olmak Zorundadır?
 • Farkınız Nerede ?
 • Özünü Keşfetme ve Algı Yönetimi
 • SWOT Analizi
 • Başarılı bir kariyer için kişisel marka stratejisi nasıl oluşturulur?
 • Kişisel Markalaşma Günümüzde Neden Zorunlu Hale Geldi?
 • Kişisel Marka Olmak Bize Ne Kazandırır?
 • Kişisel Markalaşma İle İlgili Yerleşmiş Yanlış Düşünceler
 • Kişisel Marka Nasıl İnşa Edilir?
 • 10 adımda Profesyoneller İçin Markalaşma
 • Hedef Kitlemizin Analizi
 • Kişisel Marka Vaadimizi Oluşturma Ve Destekleme
 • Entelektüel Altyapı İle İlgili Tavsiyeler
 • Kişisel Marka Kimliğimizi Tekrar Tanımlama
 • Kişisel İtibar Yönetimi
 • İhtiyaçlarımızı Belirleme
 • Kişisel İtibar Yönetiminde Olası Engeller
 • Bizi Destekleyecek Kişiler Kimlerdir Ve Araçlar Nelerdir?
 • Eylem Planını Detaylandırma
 • Kişisel Marka İletişimine Hazırlanma
 • Kişisel Marka İmajı Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Yönetilir
 • Görünürlükle İlgili Tavsiyeler
 • Kişisel değerler
 • Yönetim becerileri
 • İletişim
 • Kişisel farkındalık (güçlü ve zayıf yanların farkında olmak)
 • Kişisel imaj (giyim, konuşma, davranış vb.)
 • Kişisel Markalaşmada Sosyal Medya Kullanım
 • Kişisel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?
 • Google da Görünürlük
 • Sosyal Medyanın İletişimde Önemi
 • Kişisel Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

Kimler Katılmalı:

Profesyonel iş hayatında kariyer hedefleri olan, yönetici ve yönetici adayları ve markalaşmaya ihtiyacı olan herkes.

MOTİVASYON

Motivasyon, insanların işle ilgili isteklerini ve bağlılıklarını artırmak için yapılan bir çalışmadır. Motivasyonu yüksek kişiler, daha iyi performans göstermelerinin yanı sıra yeteneklerini daha verimli kullanırlar.

Bu seminerde katılımcılar, iş yerinde karşılaştıkları sıkıntıları ve günlük zorlukları aşmak için başarısı kanıtlanmış metotlar öğrenecekler. Öğrendikleri bu teknikleri iş yerinde, sosyal hayatta ve aile içinde kullanarak daha başarılı, daha mutlu ve daha verimli olacaklar.

Bu seminer ile; çalışanların iş hayatının getirdiği stresi dengelemesini, ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kavramalarını, iletişim çatışmalarına çözüm bulmalarını, eğitim sonunda “Acaba yapabilir miyim?” değil, “Nasıl yapabilirim?” sorusunu sormalarını, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanma yollarını göstermeyi amaçlıyoruz.

İÇERİK

Motivasyon nedir?

İnsanları motive eden etkenler

Farklı kişilik tiplerine göre motivasyon yönleri

Bakış açılarını geliştirmek

Esneklik ve ahenk geliştirmek

Ekip çalışması ve takım ruhu

İletişimin motivasyona etkisi

Sorunları fırsata dönüştürmek

Duygu ve düşünceleri hedefe yönlendirme

İş stresi ve diğer kaygılardan kurtulma

Zihinde Canlandırma Tekniği

Kaynak Üçgeni Tekniği

TOPLANTI YÖNETİMİ

Etkin ve verimli toplantı için gereken koşullar ve kullanılabilecek yöntemlerin aktarılmasıdır.

İÇERİK :

Toplantı Amacı

Toplantı Çeşitleri

Toplantı Hazırlıkları

Gerekli Ögeler

Ortam

Katılımcı Belirleme

Oturum Düzenleri

Toplantı Yöneticisinin Sorumlulukları

Gündem Bütünlüğü

Akış Kontrolü

Katılımın Sağlanması

Karar Alma

Tutanak Tutulması

 

KİMLER KATILMALI:

Toplantılara katılan herkes

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin

Adres: John F. Kennedy Cd No:22/7, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Kavaklıdere, 06680 Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 428 73 14
E-Posta: ozgur@ozguraksuna.com
Sosyal Medya:  @ozguraksuna

 

 

 
 
previous next
X